Боксьорът Ивайло Йорданов спечели златен медал

28-04-2013, 20:13

Dobrichutre

Приключи вторият кръг първенството по бокс за юноши

С 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала се завърнаха състезателите на Добруджа и Добрич от втория кръг на държавното лично-отборно първенство по бокс за юноши, което се проведе в Търговище, съобщава  centersport.org.

Шампион в кат. до 42 кг стана Ивайло Йорданов от Добруджа, който на финала победи Димитър Илиев от Победа (Бс) с 11-5 точки.
Сребро при 48-килограмовите спечели Сали Мехмед от Добрич, след като не можа да преодолее съпротивата на Емануил Богоев от Пирин.
С бронзови отличия се окичиха Назик Назиф от Добрич (кат. 44 кг), Венелин Стефанов от Добруджа (кат. до 57 кг) и съотборникът му Джан Джамал (кат. до 66 кг).
Отборното класиране бе оглавено от боксьорите на Априлец с 57 т.,  следвани от Русе с 46 т. и Хасково с 37.