Даксон вкарва, Вашку да Гама рухна с 5 гола за половин час (ВИДЕО)

30-05-2013, 11:52

Димитър Иванов

Бившата звезда на Локо (Пд) има вече 4 попадения в 21 мача за черно-белите от Рио

Бившата звезда на Локо (Пд) – Даксон да Силва, вкара гол за Вашку да Гама в дербито срещу Сао Паоло от 2-ия кръг на бразилското първенство, разбра Plovdivutre.bg. Черно-белите от Рио обаче загубиха катастрофално гостуването си на полупразния стадион „Морумби“ с 1:5, въпреки че до 60-ата минута резултатът бе 0:0.

По този начин Вашку остана с актив от 3 точки във временното класиране.

Даксон се разписа при резултат 4:0 в 82-ата минута след груба грешка на вратаря Руджерио Сени. Ветеранът сбърка в опита си да подаде на свой съотборник и топката попадна в Даксон. Доскорошният любимец на агитката от Лаута я овладя и от 15-ина метра простреля Сени с бомбен шут с левия крак.

Малко след това Луан си отбеляза автогол за крайното 5:1.

Другите попадения за Сао Паоло вкараха Луиш Фабиано (60, 74 мин.), Алойзио (68) и Тиаго Карлето (72).

Гола на Даксон може да видите в 9-ата минута на прикаченото по-долу видео.

Въпреки разгрома Даксон има вече в своята визитка 21 официални мача с 4 гола за Вашку да Гама, установи още Plovdivutre.bg.