С 3:0 над Берое Лудогорец пак е лидер в "А" група

25-08-2013, 12:33

beroe.bg

sportline.bg

Отборът на Лудогорец победи като домакин Берое с 3:0 след два гола на Марселиньо и един на Светослав Дяков от дузпа

Лудогорец се изкачи обратно на върха във временното класиране, след като победи с 3:0 Берое в мача от 6-ия кръг на "А" група. Марселиньо в 4-ата минута изведе домакините в резултата. Играчите в зелени екипи пресираха съперника в първите 20-ина минути, след което гостите поизравниха играта и стигнаха до 2-3 добри положения, но Венци Христов нямаше ден. През втората част Марселиньо оформи дубъл голове в мача, след като се разписа на празна врата в 64-ата минута. В 88-ата минута пък Светльо Дяков вкара от дузпа за 3:0. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Здравко Илиев срещу Митчъл Бургзорг. Победата в Разград бе пета поредна за шампионите и увеличи актива им на 15 точки. Берое пък остана с 6 точки и се свлече с позиция. Мачът в Разград бе пети пореден за зелено-белите без победа. Успехът на "орлите" бе и своеобразно отмъщение на Лудогорец за отнетата Суперкупа по-рано през лятото.
Подробности по темата четете в продължението на статията тук
СТАТИСТИКА ЗА МАЧА-6-ТИ КРЪГ ОТ "А" ГРУПА
ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:0
1:0 Марселиньо 4'
2:0 Марселиньо 64'
3:0 Дяков 88'

В петък “заралии” посрещат “Нефтохимик” в мач от VII кръг на “А” група. Срещата е с начален час 21.