17-11-2013, 17:30

Пресслужба БФС

Марин Боянов

Само Дрянов с повиквателна за националния до 19 години

Реян Даскалов откри за младите „лъвчета” в 61-ата минута, а Пренди изравни в 75-ата за равенството с Албания

Юношеският национален отбор на България до 19-годишна възраст се класира за елитния квалификационен кръг за Евро 2014 след равенство 1:1 с Албания в последния си мач от група 6 на квалификационния кръг. Двубоят се проведе в Ловеч, като преди него бе ясно, че точка ни праща напред.
Нашите я постигнаха, след като Реян Даскалов откри за младите „лъвчета” в 61-ата минута, а Пренди изравни в 75-ата. По този начин тимът, воден от Александър Димитров, завършва на второ място в групата с равни точки с Гърция. И двата отбора са с по 5, като южните ни съседи имат гол повече. Първите два отбора се класират напред, плюс най-добрия трети от 13-те групи. Преди това юношеският тим победи Словакия с 2:1 и завърши наравно 1:1 с Гърция в Севлиево.