Рекорден брой участници се включиха в турнира по блиц-шах в Бургас

Рекорден брой участници се включиха в VІІ-ия турнир по блиц шах за купата "Янко Гюзелев" в Бургас. Превърналият се в традиция турнир събра 56 състезатели. 34 от участниците бяха деца. Най-малкият шахматист, който мери сили на черно-бялата дъска е на 5 години, а на най-възрастният на 63. Оспорваният турнир премина в 8 кръга, а всяка една от партиите продължи по 10 минути. Четири купи бяха раздадени в отделните категории. При децата до 8 години победител е 6-годишният Кристиян Вълчев. В категорията до 10 г. призът отиде при Мартин Вълчев, а в категория до 12 год. при Михаил Буков. Победител в категорията за възрастни стана международният майстор Иван Манолов. Той е един от най-добрите шахматисти в Бургас. Играе "царската игра" още от 1968 година, а от 1974 е и треньор, и състезател. Учител е и на единствения гросмайстор от Бургас - Милен Василев.

Основател на шахматния турнир е бургаският агробизнесмен Янко Гюзелев. Той прави първите две издания на турнира, а след неговата смърт традицията продължава семейството му. Турнирът се провежда на 8-ми февруари, когато е рожденият ден на Янко Гюзелев.

Вече 5-та поредна година синът му Стоян Гюзелев и внучката му Ивон са основните двигатели на идеята.