Камило Плачи награди Plovdiv Volley след третата поредна титла във Volley Mania

28-04-2014, 13:24

Volley Mania

DobrichUtre

Отборът на Plovdiv Volley стана шампион в Любителската волейболна лига Volley Mania за трети пореден път. Пловдивчани спечелиха с 3:1 (20:25, 25:15, 25:16, 25:19) срещу Светците в повторение на финала от миналия сезон.
Селекционерът на мъжкия национален отбор Камило Плачи изгледа финала заедно с Любо Ганев и треньора на ЦСКА Александър Попов в пълната зала "Васил Симов". След това италианецът връчи купата на капитана Кирил Цолев. Шампионите получиха и маратонки Асикс от Любо Ганев.
За най-полезен играч във финала беше определен Живко Георгиев. Той отбеляза 20 точки и взе специалната награда - мини волейболна топка Кипста от Декатлон. Такава получиха всички, избрани за най-добри в мачовете от финалите.
Решителната среща започна много добре за Светците. Отборът от Берковица изигра силно първия гейм и поведе с 21:14. След това дойде леко отпускане, но пловдивчани успяха само да намалят изоставането си.
В следващите три гейма обаче шампионите се представиха стабилно и заслужено спечелиха. Те завършиха с десет блокади срещу пет за съперника. Особено голяма разликата беше в атаката, където пловдивчани постигнаха 56% успеваемост срещу 36% за Светците.Ден по-рано Plovdiv Volley отстъпи другото отличие, което държеше - Купата на Volley Mania. Спечели я съставът на Металиченца, който след няколко изиграни финала успя да стигне до първи трофей, заслужен след 3:1 срещу пловдивския отбор.

"Много сме доволни от деветия сезон във Volley Mania. Финалите бяха оспорвани и видяхме добро ниво на волейбола. Най-много ни радва това, че състезателите се забавляват, зрителите също - получи се прекрсана атмосфера", казаха организаторите на любителската лига.