Тодоров и Атанасов спечелиха Купата на Сердика център по плажен волейбол

16-06-2014, 17:53

bglive.net

DobrichUtre

Двамата спечелиха с 2:1 (12:21, 21:18, 17:15) зрелищния финал срещу Велислав Филипов и Димчо Христов на игрището на покрива на "Сердика център" в София. 18-годишните победители показаха силна психика и направиха обрат срещу по-опитните си съперници, за да грабнат златните медали и купата.
За титлата си те получиха и ваучер за 200 лева за спортна екипировка от "Асикс".
Спорът за бронзовите медали подгря подобаващо обстановката преди финала. Иван Бонжолов и Радослав Здравков също постигнаха обрат, като се наложиха с 2:1 (11:21, 22:20, 15:13) срещу дебютантите в надпреварата Илия Марковски и Стоян Колев.
В турнира се включиха общо 25 двойки, а всички, участвали в основната схема, получиха потници "Асикс".
Видео от последните две шампионски точки във финала можете да видите тук.
Вторият турнир от Beach Volley Mania 2014 е на 21 и 22 юни за Купата на АЕЦ Козлодуй в крайдунавския град. Надпреварата се превърна в най-емблематичната от веригата в последните години, като само дни след обявяването на записването местата бяха заети.