Добруджа 07 завършиха 2-2 в контрола с отбора на Иран

В четвъртък от 17.30 часа е втората контрола срещу румънския Галац

Волейболистите на Добруджа 07 завършиха 2-2 с младежкия национален отбор на Иран в първата си контрола. Предварително треньорите на двата тима се бяха разбрали да изиграят четири гейма в зала «Добротица». Първият бе спечелен от гостите с 25-18 точки. В следващите две части домакините обърнаха резултата в своя полза след 25-21 и 32-30. В последния гейм иранците се наложиха с 25-17 и така контролата, която бе проследена от над 200 зрители, завърши без победител.
От пресцентъра на Изида и Добруджа 07 информират още, че миналата седмица иранците направиха три спаринг срещи с младежките ни национали, в които се наложиха с по 3-1 гейма. В момента те се подготвят в Добрич за Азиатските игри, но утре – 28 август, им предстои приятно изживяване.
Целият отбор ще посети фабриката за сладоледи «Изида», която не е само сред основните спонсори на волейболния клуб в Добрич, но и приятел на българския национален отбор.
В четвъртък от 17.30 часа е втората контрола на мъжете на Добруджа 07.
Те излизат срещу румънския Галац, като срещата отново е в зала «Добротица».