Черно море на крачка от Европа, финалът за Купата е сигурен

Черно море е на крачка от класиране за Европа, след като разгроми Локомотив Пд с 5:1 в първи ½-финален двубой за Купата на България.

"Моряците" на практика могат вече да мислят за резервиране на хотел за финала, тъй като ги очаква протоколен реванш на "Лаута".

Двубоят на "Тича" започна повече от перфектно за възпитаниците на Никола Спасов.
Още в 3-ата минута Симеон Райков вдигна на крака публиката след страхотно попадение от средна дистанция. Крилото навърза няколко противникови футболисти, преди да разстреля Теодор Скорчев.

Последваха силни минути за домакините, в които Вилиян Бижев пропусна да удвои.
В средата на първата част Спас Делев се отличи с добра самостоятелна акция, но последвалият му удар бе разочароващ.

В самия край на първото полувреме Бижев все пак успя да превземе вратата на пловдивчани.
Секунди преди почивката младокът се възползва от пас на Себастиан Ернандес, а ударът му се оказа неспасяем за Скорчев.

Втората част започна по идентичен начин, а "моряците" тотално обезсърчиха своя противник.
В 48-ата минута резултатът набъбна до 3:0, след като Райков центрира от корнер, Бургхард продължи към втора греда, където Венков бе оставен непокрит.

Десет минути по-късно "Тича" буквално се разтресе, след като Матиа Курьор се възползва от неубедителна намеса на Скорчев и заби нов гол във вратата на слисаните пловдивчани.

В 69-ата минута гостите успяха да стигнат до почетно попадение, дело на Бурабия, чийто удар рикошира в играч на варненци и влетя в мрежата на Чанович.

И за да бъде празникът на "Тича" пълен, резервата Бакари успя да върне преднината на домакините от четири гола, с което напълно обезсмисли реваншът в края на месеца.
Нападателят се възползва от пас на Райков и от движение разстреля стража на гостите.

ФОТОРЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК »

Черно море: 40. Александър Чанович, 5. Стефан Станчев, 6. Кирил Котев, 4. Михаил Венков, 22. Себастиан Ернандес (57` 84.Тодор Паланков), 8. Стенио, 18. Марчин Бургхард, 10. Марк Клок, 13. Симеон Райков, 19. Матиа Курьор (71` 9. Бакари), 20. Вилиян Бижев
Резерви: 1. Илия Николов, 91. Живко Атанасов, 23. Мамуту Кулибали, 84. Тодор Паланков, 15. Петър Златинов, 14. Георги Божилов, 9. Бакари
Треньор: Никола Спасов

Локомотив Пд: 12. Теодор Скорчев, 13. Радослав Димитров, 20. Деян Молдованов, 6. Мартин Сечков, 17. Богомил Дяков (35` Здравко Илиев), 16. Мехди Бурабия, 23. Ванчо Траянов, 5. Георги Вълчев, 22. Янко Сандански, 25. Спас Делев, 11. Мартин Камбуров (68` 3. Емерик де Врийзе)
Резерви: 1. Александър Витанов, 84. Здравко Илиев, 15. Александър Горанов, 10. Александър Якимов, 3. Емерик де Врийзе, 21. Бирсент Карагарен, 89. Йоан Ласиман
Треньор: Христо Колев