Стела Енева, Мустафа Хюсеинов и Ружди Ружди със златни медали на световното по лека атлетика за параолимпийци

Лекоатлетите бяха посрещнати с цветя и поздравления от Министър Кралев

С цветя и специални поздравления от името на министър Красен Кралев бяха посрещнати на летище София световните шампиони, медалистите и призьорите от Световното първенство по лека атлетика за параолимпийци в Доха (Катар).

На шампионата на планетата световни титли завоюваха Стела Енева в тласкането на гюле (F57), Мустафа Юсеинов в хвърляне на копие (F55) и Ружди Ружди в тласкането на гюле (F55), който постави и рекорд на първенството с резултат 11,81 метра.

Златните отличия на Енева и Ружди им донесоха и директни квоти за Параолимпийските игри в Рио де Жанейро догодина, но отпадането от олимпийската програма на хвърлянето на копие лиши от квота шампиона Мустафа Юсеинов.

Стела Енева спечели още сребърен медал в мятането на диск, а Дечко Овчаров бронзов в същата дисциплина.

Даниела Тодорова завоюва две бронзови отличия в хвърлянето на копие (F56) и тласкането на гюле (F55).

Само 4 сантиметра не достигнаха на Радослав Златанов, за да се окичи с медал в скока на дължина (Т13) и с резултат от 6,61 метра зае четвъртото място.

С подобрени лични резултати на гюле и хвърлянето на копие младата ни надежда Георги Киряков зае съответно десето и девето място в класирането.

Доайенът сред параатлетите ни Иванка Колева е с осмо място в тласкането на гюле (F57) и девето в мятането на диск.