Волейболистите ни с втора победа в мач от Европейската лига

12-06-2016, 14:35

БФВ

Мила Иванова

Българският национален отбор по волейбол победи Албания с 3:0 (25:17, 25:17, 25:15) във втория си мач от Група А на Европейската лига. Пред около 1000 зрители в зала „Конгресна“ във Варна играчите на Мирослав Живков не допуснаха изненада срещу друг от дебютантите в турнира и записаха далеч по-лесен успех от този срещу Дания в първия ден на надпреварата. По 11 точки за успеха отбелязаха Мартин Атанасов и Велизар Чернокожев. 9 добави Златко Кьосев, който приключи мача с много силни показатели в посрещане – 87% позитивно и 50% отлично. За гостите по 8 точки реализираха Газменд Хюсай и Енеа Джелати.

По-рано през деня Македония победи Дания с 3:2 в изпълнен с обрати и напрежение сблсъсък, който продължи 2 часа и 26 минути.

Така преди последните срещи в неделя България и Македония си делят първото място с по 5 точки. Трети е Дания с 2, а на четвърто е Албания с 0.

В неделя от 15:00 часа е мачът Дания – Албания, а от 18:00 часа на полето излизат България и Македония в директен спор за първата позиция.