Девойки показаха футболни умения на турнир в Плевен, ФК Гунди с второ място (Снимки)

Момичетата на Сотир Пецанов записаха две победи и една загуба

Плевен за първи път бе домакин на футболен турнир за девойки. В надпреварата се впуснаха формациите на ФК Гунди, Болярки (Велико Търново), Чавдар (Троян) и Светкавица (Градежница) до 15-годишна възраст.

Въпреки лошото време, на комплекс "Балона" ме липсваха зрители, които да подкрепят момичетата. Девойките показаха завидни умения с коженото кълбо и заслужиха овациите на публиката.

Отборите играха по системата всеки срещу всеки, като всеки мач бе от две полувремена по 15 минути.

ФК Гунди започна със загуба от Светкавица (Градежница) - 0:1. Във втория си мач възпитаничките на Сотир Пецанов обаче бяха безапелационни - 8:0 срещу Чавдар (Троян). В последния сблъсък ФК Гунди се наложи с минималното, но ценно 1:0 над Болярки и така спечели приза за второто място в турнира. Първенец стана тимът на Светкавица (Градежница).

На 22 април четирите тима отново ще премерят сили в града на Панорамата. Цялата плевенска общественост е поканена да се наслади на футболното майсторство на талантливите футболистки.