„Славия“ се отърва само с два гола под Аязмото – 2:0 за „Берое“

Старозагорци гостуват на „Ботев“ в Пловдив на 28 ноември

„Берое“ изигра страхотен мач  в Стара Загора и отбеляза само два гола на „Славия“ след множество възможности за победата с 2:0 в мач от XVIII кръг на Първа професионална лига. След три греди  за домакните Райнов успя да отбележи и открие в 65-та минута. Карлос Охене сложи точка на спора в 87-та минута. „Берое“ изнесе силен мач и тотално надигра своя съперник.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

“Берое” влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а гостите от “Славия” заемаха 8 позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши две промени сред своите избрани 11 в сравнение с последния шампионатен двубой срещу “Пирин”, след като днес предпочете Драгош Фиртулеску и Павел Виданов вместо наказания Милен Желев и Марко Адамович.

ПО-АКТИВЕН „БЕРОЕ“ ПРЕЗ ПЪРВАТА ЧАСТ

В началото на двубоя гостите стигнаха до два корнера, но те не доведоха до опасност.

В 10-та минута Карачанаков центрира в пеналта от фаул, а там Виданов засее с глава, но топката излезе в аут.

Шест минути след това Фиртулеску получи контузия и бе заменен от Адамович.

Минута след това „Берое“ стигна до първата си сериозна опасност след срахотна атака.  Педро намери хитро Леони в пеналта, който предостави за Карачанаков на точката за дузпа. Крилото стреля, но Стергиакис с мъка изби. Адамович потърси продължение, но съдията свири нарушение в атака.

В 21-та минута домакините стигнаха до нова възможност, Камбуров навлезе в пеналта и намери Педро. Той стреля от движение, но Стергиакис с мъка изби в корнер. Хаджиев намери топката след изпълнението, но не намери рамките на вратата.

Седем минути след това Камбуров се пребори за топката в наказателното поле и подаде на Райнов. Той стреля моментално по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 33-та минута гостите стигнаха до първата си по-сериозна опасност. Абуд навлезе в пеналта и след няколко рикошета успя да стреля, но Перниш улови.

В ответната атака Педро намери Адамович на границата на пеналта. Сърбинът стреля, но над вратата.

В самия край на полувремето „Берое“ стигна до нова сериозна опасност. Педро намери непокрития Леони, който центрира в пеналта. Там Камбуров не успя да играе с глава, но топката достигна до Карачанаков. Той стреля от въздуха, но ударът му намери горната греда на вратата на „Славия“. Педро пробва акробатичен удар, но топката не намери целта.

ОТНОВО НАТИСК СЛЕД ПОЧИВКАТА

Веднага след подновяването на играта „Берое“ стигна до корнер. Педро центрира в пеналта. Там Охене засече с глава, но топката не намери рамките на вратата.

В 50-та минута гостите стигнаха до центриране в пеналта, а там топката достигна до Минчев, който стреля, но Перниш прояви блестящ рефлекс и спаси.

Две минути след това Галин Иванов стреля от дистанция, но не затрудни Перниш.

В 55-та минута отново Иванов стреля от дистанция, но над вратата.

Две минути след това „Берое“ имаше отново добра възможност. След бърза атака Педро успя да навлезе в пеналта, но там не бе точен с паса си към Камбуров и защитник изби в корнер. След изпълнението топката достигна до Карачанаков. Той успя да центрира опасно, но Стергиакис изби. Получи се разбъркване, но „белите“ изчистиха.

В 62-та минута Карачанаков проби и центрира страхотно за Райнов. Той стреля с глава, но топката срещна напречната греда за втори път в мача и тупна пред гол линията. Защитник успя да изчисти.

„БЕРОЕ“ ПОВЕЖДА

В 65-та минута домакините най-сетне успяха да поведат. След много добра атака с множество пасове топката достигна до Педро. Той стреля от дъгата, а топката срещна за трети път горната греда. След това се озова в Камбуров, който пробва добавка, Стергиакис изби, но Райнов бе най-съобразителен и успя да вкара в мрежата – 1:0

След две минути Педро проби много добре, но се засуети и топката бе избита в корнер.

В 70-та минута нов пробив на Карачанаков завърши с перфектно центриране за Камбуров в пеналта. Там нападателят засече от въздуха, но Стергиакис изби. Топката попадна в Леони, който стреля от дъгата, но нова намеса на вратаря на Славия.

В ответната атака Иванов и Минчев от гостите пробваха два последователни удара, но и в двата пъти защитата на „Берое“ блокира.

ВТОРИ ГОЛ В КРАЯ

В 87-та минута „Берое“ организра нова брилянтна атака! Райнов намери Камбуров, който предостави за Педро, а той с едно докосване центрира за Охене. Ганаецът не сбърка и отбеляза за 2:0.

В добавеното време Узунов стреля от близка дистанция, но топката срещна гредата.

Така „Берое“ спечели срещата и вече е с актив от 30 т. Тимът е на 3 място в класирането преди двубоя на „Левски“ с „Верея’.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

“Берое” гостува на  „Ботев“ в Пловдив на 28 ноември, вторник, от 17:30 ч. на стадиона в кв. Коматево.