Избрани Новини
С 24 хил. лв. Община Ген. Тошево ще финансира подмяната на водопровод
26-05-2018, 13:25
Снимка:Община Ген. Тошево
Автор:dobrichUtre.bg
Още по Темата:Санират 3 многофамилни жилищни сгради в Ген. Тошево
Концерт–продукция на ЦПЛР – Център за работа с деца в Ген. Тошево
Продължава успешната политика на местната управа за финансиране на дейности по ВиК инфраструктурата в общината
С 24 хил. лв., включени в бюджет 2018 на Община Генерал Тошево, ще се обезпечат строително-монтажните работи по подмяна на магистралния водопровод, който се явява най-невралгичния участък от ВиК системата в града. За целта между Общинска администрация и „Водоснабдяване и канализация“ АД гр. Добрич е сключен договор.
В момента върви подмяна на водопреносното трасе, след което изкопът ще бъде затворен. Тръбите, които се поставят, са дебелостенни и притежават изключително голяма издръжливост на корозия, добри хидравлични свойства, издръжливост на изхабяване и дълъг експлотационнен живот. През лятото, когато е активният пътно-строителен сезон, улицата ще бъде изцяло асфалтирана.
Очакванията са след изпълнение на разписаните договорености да намалеят физическите загуби по вътрешната водопроводна мрежа и натискът върху водопроводните съоръжения, а това ще облекчи съществено положението в този район на града.
Темата за честите аварии по водопроводната мрежа в община Генерал Тошево е сред най-актуалните. Това е причината само през последните три години от общинската хазна да бъдат заделени над 100 хил. лв. за подмяна на ВиК инфраструктура както в града, така и в част от междуселищните трасета.