Пълен комплект медали за България от Световното по борба в Будапеща!

Айк Мнацканян спечели бронзов медал от Световното

Айк Мнацканян победи с техническо превъзходство, само за 52 секунди, алжиреца Тарек Азис Бенаиса и спечели бронзов медал за България в категория до 72 кг при класиците.

Изключително авторитетна компания изгледа битката на българския борец Айк Мнацканян за бронзовия медал на Световното първенство по класическа борба в Будапеща. От трибуните той бе аплодиран лично от шефа на МОК Томас Бах, който изгледа схватката в компанията на Министъра на младежта и спорта Красен Кралев и генералния секретар на БОК Белчо Горанов.

С победата на Мнацканян страната ни печели трети медал от първенството и така има пълен комплект. Шампионка вчера стана Тайбе Юсеин, а сребърен медал завоюва Биляна Дудова.

Така борбата, заедно с художествената гимнастика, се превърнаха в най-успешните български спортове за 2018 г.