Гордост! Ивет Горанова с исторически успех в Токио, осигури си бронзов медал

Плевенчанката продължава битката за златото

Ивет Горанова влезе в историята на карате със заслужен медал (поне бронз) от турнира в категория до 55 кг в Токио 2020. 21-годишната ни първа в историята представителка в този спорт записа три победи в груповата фаза и се класира на полуфиналите, което ѝ гарантира бронзово отличие.

Ивет постигна впечатляващи победи над представителката на Китайско Тайпе Цуюн Уен с 5:2, над най-титулованата състезателка в света Серап Озчелик от Турция с 5:1 и над иранката Сара Бахманяр с 5:2.

21-годишната плевенчанка е най-младата състезателка на Олимпийските игри в Токио 2020 в турнира по карате в тази категория.

Припомняме, че за класиране на Олимпийските игри Ивет направи същински подвиг, печелейки цели 7 от 9 мача, разиграни в рамките само на един ден, което е уникално по рода си предизвикателство - физически и психичекси.