Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Рим

10-05-2022, 15:21

кадър

Bulgariautre.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 6 милиона евро, съобщава БТА.

Димитров стартира с успех над квалификанта Брендън Накашима (САЩ) с 6:3, 6:4 за 113 минути.

Това беше мач номер 600 за българина като професионалист, в който той постигна 361-ата си победа.

Хасковлията, 20-и в световната ранглиста, пропиля ранен пробив аванс, но след 2:3 със серия от шест поредни гейма той взе първия сет и поведе с 2:0 във втория. 76-ият в класацията на АТП Накашима успя да изравни за 2:2, но в десетия гейм Димитров отново реализира пробив, за да триумфира.

С успеха 30-годишният българин си осигури 39070 евро и 45 точки за световната ранглиста, а следващият му съперник ще бъде поставеният под номер 4 Стефанос Циципас (Гърция).

Двамата ще се срещнат в трети пореден турнир тази пролет, като петият в света Циципас спечели и двата им мача през сезона досега  - с 6:1, 6:4 в Барселона през април и с 6:3, 6:4 през миналата седмица в Мадрид.
Гъркът, полуфиналист в Рим през 2019 година, има четири победи в пет мача срещу Димитров досега.