Шампионски триумф на България на Балканиадата за мъже под 20 години в Албания

11-09-2022, 09:54

balkanvolleyball.org

Bulgariautre.bg

Шампионски триумф на България на Балканиадата за мъже под 20 години в Албания! Националите ни, водени от Мартин Стоев победиха Турция с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) на финала на турнира в Тирана. Така младите „лъвове“ спечелиха златото по категоричен начин, турците останаха със сребърните отличия.

Златните медали са второ поредно отличие за волейболистите ни през това лято, след като спечелиха сребърните отличия на Европейския младежки олимпийски фестивал в Словакия, отбелязват от БФВолейбол.

Момчетата ни имаха водеща роля през по-голямата част от мача. В първата част диктуваха резултата и логично го спечелиха. Показаха характер и воля за победа, когато е нужно. Във втората част наваксаха голямо изоставане. Турция поведе с 18:13, но родните представители не се предададоха. Засилиха сервиса и изравниха при 20:20. Нова порция бомбен сервис от страна на Алекс Николов и две блокади доведоха до 23:21. Това бе преломен момент и България спечели гейма като поведе с 2:0.

В третата част имаше равнопоставеност до 17:17. След това тимът ни отново наложиха волята си. В решителните минути отново сервисът на Алекс Николов проби съперника, а финалният акорд дойде след грешка на съперника.

Реализатор за победата на България бе Александър Николов с 21 точки ( 5 аса, 4 блока). Георги Татаров добави 11 точки за успеха, със същи актив от 11 точки е и Венислав Антов ( 1 ас, 1 блок).

С бронзовите отличия се окичиха волейболистите на Сърбия, които надиграха Албания с 3:0 (25:9, 25:11, 25:20).