Хегемония на добричлии в държавния шампионат по спортно ходене

Архив Варна

22-03-2010, 13:56

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

В балчишкото село Оброчище се проведе държавния шампионат по спортно ходене за всички възрастови групи, организиран от клуб Добруджа 99 и БФЛА. Домакините достигнаха до четири първи места. Трима от състезателите спечелиха и квоти за Балканиадата.

При жените най-опитната в клуба Еманоела Янкова бе най-бърза на 20-те километра. Нейната съотборничка Мариета Колева се класира трета.

Радостина Симеонова стана шампионка на 10-те километра при девойките старша възраст. Тук бронзът остана за Ели Димитрова. При юношите Донко Панайотов се окичи със сребро. Севги Ахмед бе най-бърза при девойките младша възраст. Домакините взеха пълния комплект с отличия при момичетата до 16 години. Медалите станаха притежание на златната Ася Евтимова и нейните подгласнички на почетната стълбичка Севен Марен и Траяна Енева. При момчетата до 16 г. Николай Минков зае трета позиция. Тимът на Добруджа 99 се представи с общо 28 състезатели, а битка за отличията в надпреварата водиха близо 150 лекоатлети.
Шампионатът се проведе благодарение на подкрепата на кмета на община Балчик Николай Ангелов и кмета на село Оброчище Даниел Караджов.
Лекоатлетът на другия добрички тим - Добруджа - Иван Димитров, стана шампион за трета поредна година в държавния шампионат по спортно ходене. След двете си титли при юношите младша възраст, тази година той пресече финалната линия първи и в националното първенството при старшата възраст. Състезателите в тази възрастова група преодоляха дистанцията от 10 километра. При девойките старша възраст Милица Мирчева спечели сребърен медал, въпреки, че възрастово отстъпваше на своите конкурентки.
До вицешампионското място след 5 километра спортно ходене при девойките младша възраст стигна Стела Георгиева. След нея се наредиха съотборничките й Виолета Кънева и Станислава Петрова. Последната тренира само от няколко месеца и даде добър резултат. При жените Радостина Димитрова се окичи със сребро, а Йовка Няголова финишира четвърта.