Левски и Локомотив Пд вкарват по 4 и не пускат

Архив Варна

12-09-2010, 20:01

varnautre

Левски и Локомотив Пд победиха с по 4:0 съответно Миньор и Монтана в днешните срещи за първенство на "А" група.

С успехите "сините" се изкачиха на върха в класирането, а пловдивчани изпревариха Черно море и са седми.

На "Лаута" шоуто направи Здравко Лазаров. Бившият играч на "моряците" вкара три гола, сам си изработи дузпата за първия и сътвори четвъртия. Той беше отбелязан от Ерош в 79-та минута.

На "Георги Аспарухов" картинката беше подобна, но с главно действащо лице Гара Дембеле. Чернокожият французим нацели гредата в 36-та секунда, топката попадна в Жоазиньо и той откри. След това започна головото шоу на Гара и до почивката той отбеляза три гола. Единствената разлика между него и Здравко беше в това, че Дембеле не си изработи сам дузпата. Освен от бялата точка, чернокожият футболист излезе два пъти сам срещу Ивайло Иванов и веднъж пусна покрай него, а веднъж копна топката за другите два гола.

Утре е последният мач от този кръг между Черноморец и Сливен. Срещата ще се играе в града под сините камъни въпреки, че домакини са момчетата на Краси Балъков. Стадионът в Бургас отново е в ремонт. В неделя Черно море приема на "Тича" на Левски.