Ботев "повтори" контрола на Локо (Пд)

Архив Пловдив

15-02-2012, 19:22

Ончо Оникян

Северните ни съседи дръпнаха в резултата с два гола през първата част, пловдивчани намалиха от дузпа, а в самия край пък изравниха.

И Ботев като съгражданите си от Локомотив завърши 2:2 в днешната си контрола в Анталия. И „канарчетата“ изостваха в резултата срещу румънския Делта (Тулчеа), но успяха пак с дузпи да стигнат до реми.

Тестващият се при „канарчетата“ французин Маленга стана причина в 8-ата минута за гола на Богдан. Нападателят върза на кърпа франсето и сам срещу вратаря Христо Иванов – не сгреши за 1:0.

В 16-ата Анри получи топката пред дъгата, след което последва слалм през цялата отбрана, включително и вратаря Иванов, за втория гол на румънците.

Ботев намали в 82-ата с гол от дузпа на юношеския национал Тодор Неделев. В 89-ата „канарчетата“ изравниха от нов наказателен удар, изпълнен точно от „головата машина“ Наско Курдов.