Чиста победа за волейболистите на „Нефтохимик”2010

Архив Бургас

13-03-2012, 23:14

Марин Боянов

Домакините от Бургас доминираха през цялата среща, като не оставиха никакво съмнение в по-голямата си класа и логично се поздравиха с категорична победа.

В мач от предпоследния кръг на волейболната суперлига, домакините от  „Нефтохимик” 2010 победиха с 3:0 тима на „Ботев” Луковит, в отделните геймове - 25:21, 25:12, 25:18.

Домакините от Бургас доминираха през цялата среща, като не оставиха никакво съмнение в по-голямата си класа и логично се поздравиха с категорична победа. Гостите затрудниха бургазлии само в първия гейм, до средата на който играта бе сравнително равностойна.

След това убедителното превъзходство на „Нефтохимик” получи и цифрово изражение, особено във втория гейм, когато отбора от Луковит отбеляза само 12 точки.

След този двубой бургаския тим запази четвъртото място в класирането с актив от 42 точки, постигнат от 14 победи и 7 загуби. В последния кръг, който се играе в петък нашите волейболисти гостуват на „Левски волей”.