Баскетшампионките ни загубиха от Левски в столицата

Архив Бургас

16-03-2012, 19:00

Марин Боянов

Баскетболистките на „Нефтохимик 2010”  загубиха предпоследния си мач от редовния сезон в първенстовот на страната.

В един много интересен и оспорван двубой те отстъпиха на  Левски с резултат 75:68 в отделните части  (16:13, 19:23, 20:20, 20:12).

Мачът се развива равностойно почти през цялото игрово време. Домакините са повели в началните минути, но в края на втората част момичетата на Петко Маринов се оттеглят с точка аванс 36:35.

Почти до края двубоят върви кош за кош. Три минути преди края бургаския тим има пасив от само една точка 68:69. Тогава идват най-силните  минути за отбора на домакините, които отбелязват 6 безответни точки и така оформят крайното 75:68 в своя полза.

Най-резултатни за бургаския тим бяха Олга Добровина с 19 точки, Катерина Дорогобузова с 18 точки и Мария Желязкова с 13 точки.

Последният двубой от сезона е идната седмица в Бургас, когато в спортна зала Бойчо Брънзов  нашите ще срещнат лидера във временното класиране Дунав Русе.