Баскетболистите на „Черноморец” загубиха от „Балкан”

Архив Бургас

18-03-2012, 20:25

ВарнаУтре.бг

Марин Боянов

Мачът започна добре за домакините, които завършиха първата четвърт  с три точки аванс пред своите съперници – 25:22.

В мач от ХХII кръг от първенството на страната по баскетбол, домакините от Бургас допуснаха загуба от отбора на Балкан Ботевград с резултат 74:89.

Мачът започна добре за домакините, които завършиха първата четвърт с три точки аванс пред своите съперници – 25:22.

Последва стабилизиране в редиците на Балкан и до почивката и състезателите от ботевградския тим не само стопиха крехката преднина на бургазлии, но и поведоха с 6 точки - 38:44.

След подновяването на играта, гостите заиграха с повече самочувствие и увеличаваха методично аванса си, който в един момент от мача достигна 20 точки. В последната четвърт домакините успяха да скъсят разликата до 13 точки, но в крайна сметка двубоят завърши при крайното 74:89.

След изиграването на двубоите от ХХII кръг „Черноморец” заема последното 8-мо място в групата с актив от 2 победи и 20 загуби.