„Черноморец” очаквано победи „Калиакра” в Каварна

Архив Бургас

21-03-2012, 19:51

Пресслужба "Черноморец"

Марин Боянов

След загубата от Локо Пловдив и равенството с Берое,  „акулите” отново напомниха че през тази година ще се стремят да се намесят в борбата за челно класиране.

Разгромна победа с 4:0 постигна отборът на Черноморец при гостуването си в Каварна.

Въпреки убедителната победа, бургазлии отбелязаха своите голове след почивката. Първото полувреме бе лишено от точни удари към вратите, като малко по-активни бяха домакините, които създадоха две опасности пред вратаря Стоян Колев. В края на полъвремето принудително поради контузия напусна Цветомир Цонков.

През второто полувреме Черноморец вдигна оборотите и логично стигна до победата. Точни за отбора бяха Асис – 55 мин., Боли – 66мин., Шаешу – 88 мин. и Йорданов в 90-та минута.

С победата си отборът на Черноморец събра  актив от  40 точки и заема престижното четвърто място във временното класиране. В следващия кръг „акулите” гостуват на друг от отборите, които се борят за оставане в групата – Видима Раковски, където отборът отново задълзително ще търси победата.