Божидар Василев от Карнобат спечели титлата на България по спортно ходене

Архив Бургас

24-03-2012, 19:36

Марин Боянов

Той триумфира днес на дистанцията от 20 км по време на шампионата на страната, проведен в Бургас при отлична организация от страна на домакините.

За втори пореден път титлата на България по спортно ходене при мъжете спечели Божидар Василев от спортен клуб Атлет, Карнобат.

При жените първото място  на 20 км спечели  Емануела Янкова от Добруджа 99. В състезанието взеха участие над 100 атлети от различни български клубове.

Състезателите бяха приветствани и наградени  от президента на БФЛА Добромир Карамаринов и д-р Лорис Мануелян, заместник кмет на Бургас по здравеопазване, превенции, социални дейности, трудова заетост и спорт.