Герчев стана №1 в България за седма поредна година

Архив Пловдив

27-03-2012, 08:21

Роберт Ковачев

Само бившият му съотборник в Арена спорт Борислав Янаков издържа около 60 секунди на татамито срещу „златното” момче на пловдивското джудо

Янислав Герчев, единственият българин, европейски шампион по джудо за мъже до 23 години спечели безапелационно титлата от приключилото Държавно индивидуално първенство за мъже и жени, проведено в столичната зала „Христо Ботев”. 22-годишният пловдивчанин стана абсолютен хегемон в България в категория до 60 кг., след като стана републикански шампион за седма поредна година.

На финала състезателят на сливенския „Хаджи Димитър” победи с ипон бившия си съотборник в пловдивския Арена спорт и настоящ в националния отбор- Борислав Янаков. Съперникът му се застоя на татамито почти около минута, което го направи най-дълго издържалият срещу него състезател на турнира. Янислав буквално премазваше за секунди останалите, които се изправиха на пътя му до двубоя за титлата.

„ Доволен съм от успеха. Готвя се усилено за Европейското първенство, което е в края на април. Целта ми е да ставам шампион и да печеля медали от всички големи международни форуми,  на които ще участвам. Важното е на тях да се представям на високо ниво”, сподели пред Plovdivutre.bg   „златното” момче на пловдивското джудо- Янислав Герчев.

Именно Борислав Янаков пък донесе единственото отличие за пловдивските клубове от републиканския шампионат при мъжете, спечелвайки сребърния медал. Николина Чуклева от Нола (Пловдив) отсрами жените, представителки на школите по джудо под тепетата. Възпитаничката на треньора Стефан Стоев завоюва бронзов медал в категория до 48 кг.