Дани Кики с първи гол за Раковски

Архив Пловдив

04-04-2012, 19:34

Димитър Иванов

Тимът на треньора Красимир Манолов удари Спартак (Пд) с 3:1, но остана на второ място в класирането

Бившият футболист на Локо (Пд) и Черноморец (Бс) - Дани Кики, вкара първия си гол с екипа на аматьорския Раковски. Юношата на Ботев 2002 се разписа при победата с 3:1 над Спартак (Пд) в мач от 22-ия кръг на Югоизточната „В” група. Дани, който бе привлечен в състава на Раковски непосредствено преди началото на пролетния полусезон, вкара със страхотна тупалка с десния крак в 77-ата минута за окончателното 3:1.

Спартаклии откриха резултата в 12-ата минута чрез Борислав Никифоров, но след това последва обратът. Цветан Павлов изравни в 29-ата минута, а Сашко Лачев отбелаза за 2:1 в 62-ата. Въпреки победата, Раковски остана на второ място в класирането с 51 точки. Лидер с 53 т. е Тунджа (Ямбол) след успеха с 2:0 като гост на Загорец (Нова Загора).

Брестник пък разсипа аутсайдера Спортист (Роза) със 7:0. Головете за домакините бяха дело на Станимир Ковачев, Светослав Асенов, Георги Бъчваров, Марио Георгиев, Стефан Стоянов и на два пъти Петьо Димитров.