Трофей за Челси в рулетката на дузпите на финала в ШЛ

Архив София

20-05-2012, 00:35

София Утре

Байерн (Мюнхен) изтърва купата на "Алианц арена", след като поведе в редовното време и изпусна дузпа в първото продължение

Челси спечели трофея в тазгодишното издание на Шампионската лига за първи път в историята. Лондончани триумфираха на "Алианц арена" в Мюнхен срещу местния Байерн с общ резултат 5:4 след продължения и дузпи. Редовното време и двете продължения от по 15 минути завършиха 1:1.

Томас Мюлер даде преднина на баварците в 83-ата минута, а Дидие Дрогба прати мача в продължения в 88-ата, когато изравни. В първото продължение Байерн получи право да изпълни дузпа за спъване на Франк Рибери от Дидие Дрогба. Ариен Робен обаче се подигра с феноввете на отбора, би немощно и Петер Чех спаси. Така се стигна до дузпи, които трябваше да решат спора за трофея. При тях първо Хуан Мата от Челси пропусна, а след това големите грешници за баварците бяха Ивица Олич и Бастиан Швайнщайгер. Голямата звезда Дидие Дрогба получи правото да реализира последния 11-метров наказателен удар в мача, който поднесе трофея на лондончани.