Архив Пловдив

05-06-2012, 12:55

Bookmakers.bg

Вън букмейкърите от ДЮШ, иначе става страшно

Миналата седмица трима мутанти пребиха треньора на Локо (Сф) и принудиха съдията да прекрати мача,

след като в 93-ата минута "червено-черните" вкараха победното попадение за 4:3 срещу Спортист (Своге). Някой ще си каже, че "шоколадите" приемат болезнено поражението. Не, приемат болезнено факта, че не успяха за четвърти път тази година да стигнат до финансовия тото-рай 3:3, който умножава поне по 15 залога! И за да няма загуба на пари, просто прекратиха мача. Най-гадното е, че вече седмица след инцидента нито една официална българска институция, натоварена да опазва обществения ред, не е реагирала. Значи може Юри Галев да го прибират още по джапанки на детски мач с ЦСКА защото заплашил съдията, а тиквите изгърбили треньорът на Локомотив (Сф) 168 часа да си гледат рахатлъка. Това говори само за едно - държавата или е вътре в черното тото, или опитите за борба с него са поредното буфосинхронистко изпълнение.

По-скоро първото. Не може в Италия за един месец да стигнат чак до Антонио Конте, а тук десетилетия да се правим, че всичко ни е наред. 100-те резултата на Локо (Сф), на Своге, на Любимец, на Ботев, на Пирин, на ЦСКА, на Левски, на Черно море, на всички отбори в дивизията показват, че тя е пропита от корупция, от уредени мачове, от нагласени резултати. И всичко това се прави, защото две от най-големите заложни къщи в света - BET 365 и Вet at home, стимулират същата тази корупция, вкарвайки мачовете в програмите си (очаквайте утре по-подборен анализ на двата букмейкъра).