Бихме Кипър с 1:0 преди кампанията за Мондиал 2014

15-08-2012, 23:10

Sportline.bg

Петър Боев

Само 250 ентусиасти изгледаха спаринга на Герена

България победи Кипър с 1:0 пред 250 души на стадион „Георги Аспарухов“. Проверката бе последна за нашите преди началото на световните квалификации. Първият ни двубой по пътя към Бразилия 2014 е срещу Италия на 7 септември.

Единствения гол за водения от Любо Пенев отбор вкара резервата Илиян Мицански. Нападателят на Кайзерслаутерн влезе в игра в 57-ата минута на мястото на капитана Ивелин Попов и 10 по-късно се разписа в противниковата врата.

Атаката тръгна от Йордан Минев, който центрира добре и Мицански засече майсторски с глава за 1:0.

През първото полувреме нашите имаха едва-две възможности за гол, докато вратарят ни Николай Михайлов скучаеше.

Любо Пенев не направи сензационни рокади в състава си и пусна следните футболисти:

Михайлов (62-Вл.Стоянов), Манолев (67-Тонев), Бодуров, Йордан Минев, Попов (57-Мицански), Веселин Минев (90-Бандаловски), Иван Иванов, Георги Миланов, Гаджев (67-Сърмов), Дяков, Гъргоров (80-Иван Стоянов).