03-10-2012, 08:32

БГНЕС

Златко Желев

Барса и Юнайтед с победи в Шампионската лига

Шахтьор (Донецк) измъкна равенство 1:1 на Ювентус в Торино, във втори мач от група Е на Шампионаката лига, съобщава SPORTLINE.BG.

Първенецът на Уктрайна поведе в 23-ата минута с гол на Алекс, а само две минути по-късно Леандро Бонучи изравни.

През второто полувреме "бинаконерите" имаха предимство, но не успяха да отбележат втори гол, който щеше да им донесе първа победа след тригодишно отсъствие от турнира на богатите.

Барселона пък постигна лесна победа над Бенфика в Лисабон с 2:0. Още в 6-ата минута Алексис Санчес откри резултата, а в 55-ата Сеск Фабрегас оформи крайното 2:0.

Каталунците завършиха с 10 души, тъй като Серхио Бускетс получи директен червен картон в края на мача.

Манчестър Юнайтед пък обърна като гост ЧФР Клуж - от 0:1 до 2:1. И двете попадения бяха дело на Робин ван Перси, а асистенциите на Уейн Рууни.

Най-голямата сензация обаче поднесе БАТЕ (Борисов), побеждавайки с 3:1 Байерн (Мюнхен) в Беларус. Гостите изиграха безопразно слаб мач и съвсем заслужено си тръгнаха от Минск с наведени глави.