Локо излъга Славия с едно на мъка

21-10-2012, 00:00

Димитър Иванов

Резервата Рангел Абушев донесе втория успех на черно-белите от началото на сезона

Локомотив (Пд) спечели втората си победа от началото на сезона след измъчено 1:0 срещу Славия. Успехът бе видян от над 4 000 зрители на Лаута, сред които беше и кметът на Пловдив Иван Тотев и собственикът на „смърфовете“ Веселин Марешки.

Три минути след началото на второто полувреме влезлият като резерва Рангел Абушев изведе Локо напред в резултата. Нападателят засече с крак от 3 метра остро центриране от ляво на Георги Стефанов.

В 64-тата минута гостите от Славия останаха с човек по-малко, след като Виктор Генев бе изгонен от съдията за втори жълт картон. Малко след това Курдов бе близо до втори гол, когато засече топката с глава, но вратарят на Славия Георги Петков изби в корнер.

Петков на няколко пъти се опита да провокира публиката, хващайки се за гениталиите. В отговор от трибуните се разнасяше скандиране "Урсула, Урсула".

Мачът бе официален дебют на Стефан Генов начело на Локо (Пд).

ЛОКОМОТИВ: 12.Господинов, 3.В.Георгиев (62' 5.Ковачев), 55.Кавдански, 6.Котев, 7.Станков (46' 4.Абушев), 16.Златински (к), 23.Д.Георгиев, 89.Маламов, 88.Стефанов (74' 26. Дюлгеров), 9.Курдов, 77.Диего

СЛАВИЯ: 1.Петков, 20.Р.Димитров, 3.Желев, 6.Златков, 22.Генев, 14.Сандански, 23.Акийоши, 17.Коконов (62' 88.П.Димитров), 7.Матсуи, 77.Лазаров, 9.Златинов (72' 29.Калоянов)

Главен съдия: Стефан Спасов

Жълти картони: Диего, Абушев (Локо) ; Генев, Петков (Славия)

Червен картон: Генев (Славия)