Баскетболистките на Нефтохимик 2010 отнесоха и шампиона Дунав

24-10-2012, 21:14

Impact press group

Марин Боянов

Двата отбора изиграха един изключително интересен и интригуващ двубой и напълно оправдаха твърдението, че един срещу друг играят основните претенденти за титлата и през този сезон

Момичетата на Петко Маринов записаха трета поредна победа от началото на сезона в НБЛ, след като победиха шампионките от  Дунав 8806 (Русе) със 79:69 в зала „Бойчо Брънзов”.

Двата отбора изиграха един изключително интересен и интригуващ двубой и напълно оправдаха твърдението, че един срещу друг играят основните претенденти за титлата и през този сезон. Първото полувреме Нефтохимик 2010  водеше през по-голямата част от игровото  време, но на почивката водеха замо с една точка - 45:44.

След това мачът вървеше равностойно, но в последната част  Нефтохимик отбеляза серия от 10 последователни точки, докато гостенките не успяха да вкарат нито една. До края домакините играха много концентрирано и запазиха преднината си, за крайното 79:69.

Тани Робинсън вкара 17 точки за победителките, Ашли Гейл приключи с „дабъл-дабъл” - 16 точки и 15 борби, а Мария Желязкова се отчете с 12 точки.