Ботев изпусна ЦСКА

27-10-2012, 17:50

Петър Петров

Жълто-черните поведоха с дузпа на Иван Цветков, Тасио изравни за 1:1

Изненадващо Ботев и ЦСКА не успяха да излъчат победител помежду си в битката за третото място във временното класиране на „А“ група. Двубоят завърши 1:1. Това е първото равенство за двата тима от 1992 година насам.

Играта започна пред трибуни, изпълнени до краен предел. Още в самото начало играта бе спряна заради гъстия дим, който се разстели от хореографията на феновете на Ботев.

И двата отбора пропуснаха няколко добри възможности да отбележат, докато не се стигна до 41-та минута, в която бе отсъдена дузпа за жълто-черните.

Жереми Родригес събори Иван Цветков в наказателното поле на ЦСКА и реферът посочи бялата точка.

42-та минута донесе първия гол в играта, след като Иван Цветков застана зад топката и би в десния ъгъл на вратаря на червените, който не успя да спаси.

Първото полувреме завърши с едва 2 минути продължение, а домакините се оттеглиха като водачи в резултата.

Червените се активираха през второто полувреме и почти през цялото време доминираха. До изравнителния гол се стигна през 79-та минута, когато Сержиньо центрира от корнер, Тасио, реагира най-добре, подложи крак и заби топката наспасяемо във вратата на Ботев за 1:1.