27-10-2012, 20:27

Sportline.bg

Петър Боев

Черно-белите паднаха 1:2 от Левски и останаха на 10-о място в „А“ група

Локо (Пд) не успя да направи сензация срещу Левски и загуби с 1:2 мача си от 10-ия кръг на „А“ група. Така черно-белите останаха с 11 точки, само с една повече от отборите, които се намират в зоната на изпадащите.

Сините поведоха в 33-ата минута, когато след корнер Жоао Силва стреля с глава, Данчо Господинов спаси фамозно, но топката попадна в Ромейн Ели и той я прати в мрежата. Малко преди почивката Локо можеше да изравни след груба грешка на вратаря Пламен Илиев. Той загуби топката от Маламов, но халфът на черно-белите не успя да я прати в мрежата.

Левски удвои в 49-ата минута чрез Жоао Силва. Португалецът бе изведен сам срещу вратаря от Базил де Карвальо и преодоля Господинов за 2:0.

Голът за смърфовете падна половин час преди края след груба грешка в синята отбрана. Маламов открадна една топка и центрира остро в пеналта, където Нуно Пинто в стремежа си да изпревари Курдов засече в собствената си мрежа за 2:1.