Резервите на Ботев удариха Евроколеж с 3:0

31-10-2012, 07:45

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Станислав Костов си изпроси глупав червен картон и пропуска дербито с Локо

Ботев взе протоколна победа с 3:0 като гост на Евроколеж в първия 1/16-финален мач от турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион Беркут пред около 600 зрители.

Най-интересното в мача бе глупавият червен картон, който си изпроси Станислав Костов. В 74-ата минута той се направи на Марадона и вкара гол с ръка и получи втори жълт картон. Така нападателят ще пропусне дербито с Локо в неделя.

В 18-ата минута Ботев откри резултата след автогол на Вранчев. Той засече с глава центриране на Бамого. Канарите удвоиха в 25-ата минута чрез своя капитан Караславов. Молива засече подаване от пряк свободен на Петър Атанасов и от въздуха прати топката в мрежата за 0:2.

Три минути преди края Костадин Дяков оформи крайното 0:3. Той бе изведен от Венцислав Гюзелев сам срещу вратаря на домакините, преодоля го отляво и прати топката в мрежата.

Евроколеж: Александров, Бончев, Василев, Вранчев, Стоян Ангелов, Станимир Ангелов, Данов (65' Кръстев), Харизанов, Тодоров (76' Солаков), Куртев, Данчев

Ботев: Иванов, Станчев, Айтов, Караславов, Ив. Димитров, Атанасов, Караджов (58' Ангелов), Дяков, Гюзелов, Бамого (82' Огнянов)

Жълти картони: Гюзелев, Костов (Б) Червен картон: Костов (Б)

Главен съдия: Милен Димитров

Помощници: Антон Тончев, Красимир Енев