Страхотен мач! Локомотив - Ботев 2:2 (СНИМКИ)

04-11-2012, 16:22

Петър Боев

Голове, обрати и яка публика на пловдивското дерби

Локомотив и Ботев завършиха 2:2 в пловдивското дерби от 11-ия кръг на "А" група. Трите години чакане си струваха, след като двата тима изнесоха хубав двубой, който бе гарниран със страхотна атмосфера по трибуните. Мачът предложи редица обрати, като по два гола вкараха младоците Рангел Абушев и Тодор Неделев.
Мачът започна с много битка в средата на терена, което доведе до жълт картон на Бобан Грънчаров още в 11-ата минута. Това предупреждение впоследствие се оказа фатално за македонеца, а до голяма степен реши изхода от двубоя.

Само минута по-късно Локомотив поведе. Рангел Абушев пое малко дълго една топка отдясно, която стигна до защитниците на Ботев, но те се засуетиха и младокът си върна нейното притежание. След това напредна в наказателното поле и пусна кълбото покрай Шеткус, взривявайки трибуните.
Отговорът на Ботев не закъсня и в 22-ата минута резултатът бе изравнен. Бразилецът Вандер Виейра напредна отдясно и центрира към Иван Цветков. В последния момент Кирил Котев изчисти топката пред погледа на нападателя, но тя попадна в Тодор Неделев, който хладнокръвно реализира с левия крак - 1:1.

Второто полувреме започна с ново шоу по трибуните, което принуди Станислав Тодоров да направи кратко прекъсване за да се разсее дима. Първи отново ликуваха бултрасите след втория гол на Тодор Неделев. В 57-ата минута талантът се разписа след страхотна атака. Иван Цветков подаде към Иршак, който пусна отличен пас към Тодор Неделев. Младокът отново показа завидно спокойствие и не остави шансове на Господинов - 1:2.

Стефан Генов реагира и пусна в игра привлечения преди дни Серафим Михайлов. Това веднага даде резултат и изкаралия проби в Манчестър Сити талант изкара червен картон на Бобан Грнчаров, който бе 100-процентов. Локомотив се възползва и Рангел Абушев изравни в 86-ата минута. Центриране отдясно на Даниел Георгиев бе оползотворено перфектно от юношата на Локомотив със страхотен удар с глава. До края на двубоя нови голове не паднаха.

СТАТИСТИКА:

Дерби от 11-ия кръг в "А" група

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2

Голмайстори: 1:0 Абушев (13), 1:1 Неделев (22), 1:2 Неделев (57), 2:2 Абушев (86)

ЛОКОМОТИВ: 22.Господинов, 3.В.Георгиев, 6.Котев, 55.Кавдански (84' 33.Атанасов), 77.Диего, 23.Д.Георгиев, 16.Златински (к), 4.Абушев, 9.Курдов (73- 95.Михайлов), 89.Маламов, 88.Стефанов (61' 26.Дюлгеров)

БОТЕВ: 23.Шеткус, 11.Христов, 3.Караславов, 5.Грънчаров, 16.Иршак, 10.Паласуелос, 7.Огнянов (68' 14.Рахов), 26.Енрике, 8.Неделев (76' 89.Станчев), 19.Цветков, 9.Виейра (46' 90.Атанасов)

Жълти картони: Георгиев, Котев (Локо) ; Грънчаров, Виейра (Ботев)
Червени картони: Грънчаров (Ботев)

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Станислав Тодоров
Стадион: "Локомотив" - 10 000 зрители