04-11-2012, 15:26

sportline.bg

"Сините" размазаха перничани, които си забиха автогол

Левски сгази безобидния Миньор с 4:0 на Стадиона на мира в Перник.

Мачът беше от 11-ия кръг на "А" група. "Сините" излязоха напред в резултата след автогол на Сабри Бумела в 14-ата минута. Футболистът на Миньор игра много некадърно в наказателното поле при центриране на Орлин Старокин отляво. Топката го удари по главата и влезе в мрежата на Пейков. В 40-ата Базил де Карвальо вкара дежурното си попадение за 2:0. Той беше изведен отлично сам срещу вратаря Пейков и не пропусна да се разпише. Точно 4 минути след началото на второто полувреме Владимир Гаджев се пребори за една топка на границата на наказателното поле, финтира защитник на Миньор и прати неспасяемо топката във вратата на Миньор за 3:0. В 59-ата минута Жоао Силва, който влезе в игра малко по-рано на мястото на Влади Гаджев, пусна страхотен пас на Кристовао Рамос и той не сгреши. С плътен шут вкара за 4:0.