Несебърски танцьори грабнаха 12 медала в Скопие

06-11-2012, 14:11

община Несебър

Burgasutre

В надпреварата участие взеха представители на 11 държави

12 отличия завоюва клуб “Несебър” в престижния международен турнир по спортни танци за купата на Скопие. В надпреварата участие взеха представители на 11 държави.

Осем танцови двойки донесоха поредния повод за радост на България след триумфа си на Скопие Оупън 2012.

Златните отличия грабнаха Иван Петров и Надя Янева в надпревара с още 19 двойки при по-голямата състезателна група - младежи стандартни танци. Малко по-късно те спечелиха и шампионската купа на Скопие Оупън 2012. При най-малките, Иван Кронев и Ана-Мария Жечева завоюваха два сребърни медала, а техните съклубници Станислав Иванов и Григория Николова бяха на крачка от почетната стълбичка, оставайки на 4-то и 5-то място. Пет танцови двойки от морския град достигнаха до финалите в групата юноши младша възраст. Георги Василев и Йоана Хаджиева стигнаха първото място при стандартните и второ при латиноамерикаснките танци.

Кристиан Диамандиев и Десислава Трифонова донесоха на клуба си бронз и сребро. Филип Кершер и Ана-Никол Антонова се окичиха с бронзовия медал в стандарта, а Антоан Лямов и Кристияна Щерионова се класираха на всички финали в своята група.

Три златни отличия грабнаха Самуил Лечев и София Коларова.

Клубът по спортни танци "Поморие" пък беше представен от три двойки. Четири златни медала донесоха поморийските надежди Ивон и Никола, който спечелиха първото място във всяка група, в която се състезаваха.