Резултатите, голмайсторите и класиранията в Шампионската лига

08-11-2012, 09:41

Sportline.bg

Осем мача се изиграха в четвъртия кръг

Осем мача се изиграха в сряда вечeр от четвъртия кръг от Шампионската лига. Ето и резултатите, голмайсторите и класиранията в групите Е, F, G и H.

ГРУПА "Е"

Ювентус - Ньордселанд 4:0

1:0 Маркизио 7

2:0 Видал 23

3:0 Джовинко 37

4:0 Куалярела 75

Отборът на Ювентус най-накрая спечели първата си победа в настоящото издание на Шампионската лига. "Бианконерите" демонстрираха изключително вдъхновена игра и победиха с категоричното 4:0 тима на Ньордселанд в сблъсъка помежду им от група "Е" на турнира. Този успех бе изключително ценен за италианския шампион, който остава в борбата за продължаване в следващата фаза на турнира. Клаудио Маркизио в 7-ата, Артуро Видал в 23-ата, Себастиан Джовинко в 37-ата и Фабио Куалярела в 75-ата минута бяха точни за победата на Юве, като така домакините сложиха край на рекордната си серия от девет поредни равенства в Европа и записаха е първа победа в Шампионската лига от 2009 година насам.

Челси - Шахтьор (Донецк) 3:2

1:0 Торес 6

1:1 Уилиан 9

2:1 Оскар 40

2:2 Уилиан 46

3:2 Моузес 90

Гол на резервата Виктор Моузес в 94-ата минута донесе инфарктна победа с 3:2 на европейския шампион Челси над Шахтьор (Донецк) на "Стамфорд Бридж". Английският нападател вкара с глава след изтичането на редовното време и дори на трите минути продължение, отсъдено от съдията. Той се разписа след центриране от корнер на Хуан Мата. Преди това Фернандо Торес бе открил резултата за домакините, а Вилиан на два пъти възстановяваше равенството, като между головете му Оскар също се разписа, за да даде за втори път аванс на "сините" от Лондон.

6:1 Кроос 65

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) изнесе фантастично първо полувреме в домакинството си на Лил наниза пет гола в първите 45 минути на двубоя. Германската машина премаза френските "песове" само в рамките на едно полувреме и записа рекорден брой попадения за 45 минути, повеждайки с 5:0 до 33-ата минута. През втората част двата тима си размениха по един гол за крайното 6:1 в полза на Байерн. Клаудио Пизаро реализира хеттрик в рамките на едва 15 минути между 18-ата и 33-ата, за да заформи головата си сметка в Шампионската лига на 20 попадения.

4:2 Фейхули 86

Отборът на Валенсия спечели с 4:2 домакинството си на БАТЕ (Борисов) в мач от група F на Шампионската лига, игран на "Местайя". За "прилепите" точни бяха Жонас (26), Солдадо (29-дузпа) и Фегули (51 и 86). С успеха испанците имат равен брой точки с Байерн (9). БАТЕ е с шест преди оставащите две срещи.

2:1 Меси (90)

Каталунският колос Барселона претърпя първо поражение в Шампионската лига след 1:2 на гости на Селтик в мач от група G на Шампионската лига. "Детелините" заслужиха своя успех с много сърцата игра, която зарадва екзалтираните фенове в Глазгоу. Само преди ден великият шотландски клуб навърши 125 години и отпразнува по великолепен начин това събитие. Загубата на Барса отложи предсрочното класиране на "блаугранас" за елиминациите. Лионел Меси отбеляза едва в 90-ата минута, като преди него се разписаха Уаняма (21) и Уот (83).

Бенфика - Спартак (Москва) 2:0

1:0 Кардосо 55

2:0 Кардосо 69

Отборът на Бенфика записа първата си победа в група "G" на Шампионската лига, след като надигра с 2:0 Спартак (Москва) в домакинството си на "Луш". Това бе изключително ценен успех за "лисабонските орли", които се върнаха в борбата за класиране в следващата фаза. Героят в срещата пък бе нападателя Оскар Кардосо, който реализира и двата гола за своя тим в 55-ата и 69-ата минута на мача.

1:3 Ернандес

Манчестър Юнайтед сътвори нов обрат срещу Брага. След като "червените дяволи" надвиха португалците с 3:2 на "Олд Трафорд", въпреки че изоставаха с 0:2, сега футболистите на сър Алекс Фъргюсън спечелиха с 3:1 като гости, макар че Алан откри резултата от дузпа в 49-ата минута. В 80-ата минута на мача от "Група "H" на Шампионската лига обаче появилият се в игра след почивката холандски нападател Робин ван Перси отбеляза поредния си гол от началото на сезона и изравни резултата, а в 84-ата минута Уейн Рууни изведе гостите напред от дузпа. Във втората минута на добавеното време точка на спора сложи мексиканският нападател Хавиер Ернандес. Двубоят бе прекъснат при резултат 1:0 в 57-ата минута за около десетина минути, тъй като осветлението на стадиона внезапно изгасна. Играчите на двата тима се прибраха за 10-ина минути в съблекалните, след което срещата бе подновена.

ЧФР Клуж - Галатасарай 1:3

0:1 Йълмаз 16

1:1 Сугу 53

1:2 Йълмаз 61

1:3 Йълмаз 74

Галатасарай надигра с 3:1 като гост ЧФР Клуж в мач от четвъртия кръг в Група "H" на Шампионската лига. Хеттрик за турския гранд направи нападателят Бурак Йълмъз (18, 61, 74), а за румънския тим точен бе Моду Сугу (53).