Резултати, голмайстори и класиране в ЛЕ

09-11-2012, 10:44

Sofiautre

Sportline.bg следи за читателите си всички двубои от четвъртия кръг във втория по сила европейски клубен турнир

Точно 24 мача се играха в различни краища на Европа тази вечер. Срещите бяха от четвъртия кръг във втория по сила клубен турнир Лига Европа. Sportline.bg ги проследи на живо. Ето резултатите, голмайсторите, репортажи и класиране в отделните групи:

4:0 Марек Бакош 84

Футболен съдия №1 на България Станислав Тодоров показа директен червен картон на бившия халф на Манчестър Юнайтед Ерик Джемба-Джемба в мача на Виктория (Пилзен) срещу Апоел (Тел Авив) в 4-ия кръг на Лига Европа. Срещата завърши 4:0 за домакините. Реферът беше строг в 41-ата минута след груб фаул на камерунеца срещу Дарида от домакините. На практика това действие предреши изхода от двубоя, защото Виктория вече водеше с 2:0 в резултата и до края на срещата стигна до успех с 4:0. Даниел Колар откри резултата за Виктория (Пилзен) в 23-ата минута, а в 40-ата 20-годишният Давид Щипек покачи на 2:0. Отново Колар бе точен в 76-ата за 3:0, а в 84-ата минута Милан Бакош фиксира крайното 4:0. Щипек получи жълт картон от Станислав Тодоров, както и Давид Лимберски от става на домакините. За гостите официално предупредени бяха Елрой Коен и Валид Бадиер.  Асистенти на Тодоров бяха Венцислав Гаврилов и Николай Ангелов. Четвърти рефер пък бе Веселин Мишев, а допълнителни съдии - Николай Йорданов и Георги Йорданов.

АКАДЕМИКА - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:0

1:0 Уилсън Едуардо 28

2:0 Уилсън Едуардо 70-дузпа

Носителят на трофея от Лига Европа Атлетико (Мадрид) допусна първата си загуба в турнира след 15 поредни победи. Серията, започнала на 3 ноември 2011 г. (4:0 над Удинезе), беше прекъсната при поражението с 0:2 от Академика (Коимбра) в мач от Група “В” на турнира.

Треньорът на "дюшекчиите" Диего Симеоне даде шанс на играчи, които по-малко участват в мачовете и испанският отбор отстъпи при гостуването си в Коимбра. Това е втора поредна загуба за Атлетико, който през миналия уикенд допусна първо поражение в Примера дивисион от началото на сезона (0:2 от Валенсия). 22-годишният нападател Уилсън Едуардо вкара и двата гола за успеха на Академика. Той откри резултата в 28-ата минута след асистенция на Жоао Диаш, а в 70-ата минута удвои с точно изпълнение на дузпа.

1:2 Даниел Чима 56

Стяуа победи като гост норвежкия шампион Мьолде с 2:1. По този начин румънският гранд си осигури място в елиминациите на турнира. Чипчиу откри в 21-ата минута, а Латовлевичи покачи 17 по-късно. Силите на домакините, водени от легендата Оле Гунар Солскяр, стигнаха само до почетно попадение, което бе дело на Дани Чима в 56-ата минута.

4:2 Единсон Кавани 90

Единсон Кавани вкара четири гола за Наполи при победата с 4:2 над Днепър за исторически обрат в мача. С три попадения в последните 13 минути уругваецът попречи на украинския тим да си осигури предспочно класиране за следващата фаза. Четирите гола на нападателя на Наполи са изравнен рекорд на Лига Европа.

Кавани откри резултата още в 7-ата минута, но Днепър не само изравни, но и излезе напред с попадения на Федецки в 34-тата минута и на Зозуля в 52-рата. По този начин Наполи беше изправен пред опасността да запише първа домакинска загуба в Европа от 16 мача. Единсон Кавани изравни в 77-ата минута с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. 25-годишният уругвайски нападател гарантира победата на тима си с два гола в последните минути на срещата. Успехът изкачи Наполи на второ място в групата, на три точки зад Днепър.

АИК (СТОКХОЛМ) - ПСВ (АЙНДХОВЕН) 1:0

1:0 Мохамед Бангура 12

ПСВ Айндховен загуби с 0:1 гостуването си на АИК. Българският национал Станислав Манолев започна титуляр за “филипсите” и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Мемфис Депай. Единственото попадение в мача беше реализиран от Мохамед Бангура в 12-ата минута. Като оправдание за загубата на гостите може да послужи решението на треньора Дик Адвокаат, който даде почивка на остовни играчи като Марк ван Бомел, Ола Тойвонен, Джърмейн Ленс и Кевин Строотман.

0:1 Владимир Дядюн 16

Рубин (Казан) записа нова минимална победа над Нефтчи (Баку), след като отново се наложи с 1:0. Този път двубоят беше в Азербайджан, а преди две седмици двата тима се срещнаха в Русия и казанци спечелиха с гол на Владимир Дядюн. Също както в първия мач, така и сега решителното попадение падна в 16-ата минута. Автор на гола на стадион “Тофик Бахрамов” беше Владимир Дядюн, който се разписа с глава след центриране на Натхо от корнер.

ПАРТИЗАН - ИНТЕР 1:3

0:1 Родриго Паласио 51

0:2 Родриго Паласио 75

0:3 Фреди Гуарин 87

1:3 Неманя Томич 90+1

Интер се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като би с 3:1 Партизан в Белград. През целия двубой за домакините на терена беше българският национал Иван Иванов. За “нерадзурите” това беше 10-а поредна победа като гост. Освен италианския тим за следващата фаза от тази група напред продължава и Рубин, а “гробарите” отпадат и ще спрат участието си в евротурнирите през декември.

Интер спечели с гол в последната минута домакинството срещу Партизан, а в Белград след едно полувреме резултатът подсказваше за нов труден мач за тима на Андреа Страмачони. Младият наставник на италианците обаче направи правилните смени и тимът му стигна по-лесно до успеха. 36-годишният спец пусна в игра Родриго Паласио след почивката на мястото на Юто Нагатомо. Аржентинецът се отблагодари с два гола. Той беше точен в 51-вата и 75-ата минути. Фреди Гуарин добави едно попадение три минути преди края, а Неманя Томич направи почетна загубата на Партизан в последната минута от редовното време.

ТВЕНТЕ - ЛЕВАНТЕ 0:0

Холандският Твенте не успя да пробие бетона на Леванте и двата тима завършиха 0:0 в Енсхеде. На вратата на домакините беше българският национал Николай Михайлов. Преди началото на срещата треньорът на Твенте Стив Макларън обяви, че отборът му ще играе единствено за победа в двубоя. Домакините доминираха на терена от самото начало, но не успяха да пробият дефанзивния стил на игра на гостите. Преди две седмици Леванте победи тима от Енсхеде с 3:0 във Валенсия и ако испанският отбор спечели гостуването си на Хелзингборг в следващия мач, Твенте ще отпадне от Лига Европа.

ХАНОВЕР - ХЕЛЗИНГБОРГ 3:2

1:0 Маме Бирам Диуф 3

2:0 Маме Бирам Диуф 50

2:1 Никола Джурджич 59

2:2 Алехандро Бедоя 67

3:2 Саболч Хусти 90+1-дузпа

Хановер се наложи над Хелзингборг с 3:2. В 50-ата минута домакините водеха с 2:0 след две попадения на Маме Бирам Диуф, но шведите изравниха с голове на Никола Джурдиж (59-ата) и Алехандро Бедоя (67-ата). След това Хелзингборг остана с двама души по-малко. Червени картони получиха Петер Ларсон и Валид Ата. Хановер се възползва от числедното си предимство и Саболч Хусти донесе победата в добавеното време.