09-11-2012, 21:45

Plovdivutre.bg

Петър Боев

Пловдивчанки отстъпиха с 2:3 гейма от Казанлък Волей

Марица записа първа загуба от началото на сезона в Националната волейболна лига при жените. Пред своя публика пловдивчанки бяха излъгани от Казанлък Волей 3:2 (25:19, 25:22, 12:25, 24:26, 15:13) гейма, но въпреки това запазиха първото място във временното класиране след 6-ия кръг.

Двата тима имат еднакъв актив от 15 точки и геймова разлика 17:5, но точковото съотношение при жълто-сините е малко по-добро. Изходът от двубоя бе решен след точно 120 минути игра, като това бе най-дълго продължилата среща за Марица през настоящата кампания.

Най-резултатната волейболистка в мача бе Славина Колева от Казанлък Волей, която се отчете с 22 точки. Съотборничките й Кристина Тотева и Веселина Григорова добавиха по 13 точки за крайния успех.

За Марица отлично игра центърът Мира Тодорова – Пастата, която завърши с 20 точки. Силвия Андреева записа 16 т., а капитанката Диана Малинова остана с 15 точки.