Нефтохимик 2010 продължи победния си ход

10-11-2012, 19:37

Burgasutre

В следващия кръг бургаския тим гостува на Хасково

Пета поредна победа спечели баскетболния Нефтохимик 2010. Момичетата на Петко Маринов победиха в оспорван мач тима на Левски със 71:58 и продължава да оглавява класирането в НБЛ без загубена среща.

Двубоят започна равностойно като постепенно нашите наложиха своя стил на игра и успяха да вземат преднина, като на почивката между двете полувремена водеха с 44:26.

През втората част мачът вървеше кош за кош, като в крайна сметка гостенките успяха да отбележат 5 точки повече 27:32, но това бе достатъчно само да направят загубата си по-почетна.

Най-голямо бе превъзходството на бургазлийки в борбата под двата коша, където Тани Робинсън и Ашли Гейл бяха пълни господарки. Те отбелязаха съответно 25 и 20 точки, а и двете реализираха по 14 борби, с което обезкуръжиха съперничките си от столицата.

Дебют в отбора на Нефтохимик 2010 направи Полина Хаджиянкова, която се появи като резерва и отбеляза 4 точки в актива си.

В следващия кръг бургаския тим гостува на Хасково.