Созопол спечели морското дерби с Несебър

12-11-2012, 09:48

Burgasutre

След директния двубой помежду си, двата отбора се изравниха с по 19 точки в класирането

Домакините от Созопол се наложиха над Несебър с 2:1 в морското дерби на 14-ия кръг в Югоизточната “В” група. Така след директния двубой помежду си, двата отбора се изравниха с по 19 точки в класирането, като заемат съответно 10-то и 11-то място.

Симеон Баев откри резултата за домакините в 25-ата минута на мача, а в 41-та  Минчо Минчев удвои преднината на Созопол. Веднага след почивката гостите успяха да върнат едно попадение и отново да заплетат интригата в в мача.,

До края домакините бяха по-настойчиви и закономерно се поздравиха с победата. В следващия кръг Созопол гостува в Kазанлък на Розова долина, а Несебър ще приеме Свиленград.