Марица с поредна чиста победа в шампионата

26-11-2012, 21:58

Петър Боев

Пловдивчанки удариха аутсайдера Феникс с 3:0 гейма в Казанлък

Марица (Пловдив) спечели чисто и втория си мач от турнира в Казанлък, част от междинния дял на редовния сезон в женската Национална волейболна лига.  Този път жертва на есенния първенец стана отборът на Феникс 09 (Шумен).  Момичетата на Иван Петков победиха шуменки с 3:0 (25:14, 25:19, 25:20) след 59 минути игра.

С едва осем налични състезателки за този мач шуменки бяха безпомощни пред добре организираната игра на пловдивчанки в първия гейм.  Нападателките на Марица бяха безпощадни към противника и след само 18 минути игра отборът на Иван Петков затвори гейма при разгромното 25:14.

Във втората част момичетата на Пламен Николов все пак събраха сили, подобриха играта си на блокада, намалиха грешките и съумяха поне да се придържат по-близо зад съперника в резултата. В заключителните моменти от гейма обаче маричанки успяха да дръпнат за крайното 25:19.

Третият гейм бе подобен на втория.  Към чудесната игра на Борислава Янкова и Цветелина Николова до този момент се присъедини и влязлата като резерва Силвана Чаушева. Младата надежда на Марица направи и последните две точки за отбора в мача – една от блокада и една от атака, и затвори третия гейм при 25:20.

Топреализатор на мача стана Бояна Андреева със 17 точки за победителките.  Борислава Янкова добави 13.  Най-резултатна за Феникс беше Кристина Георгиева с 11 точки.