Марица отново падна от Казанлък Волей

27-11-2012, 21:52

Петър Боев

Пловдивчанки отстъпиха с 1:3 гейма на домакините и ще зимуват на трето място в класирането

Казанлък Волей (Казанлък) зарадва привържениците си с 3-точкова победа над Марица (Пловдив) с 3:1(14:25, 25:22, 27:25, 28:26) гейма в последния трети ден от турнира в зала Арсенал, част от междинния дял на Националната волейболна лига за жени. Двата отбора създадоха един истински спектакъл за над 500-те зрители в зала „Арсенал”, стекли се от цялата страна да наблюдават това дерби.

Най-драматично протече четвъртият гейм, в който жълто-сините дръпнаха в резултата с 24:22 и имаха цели 3 геймбола, но ги пропиляха.

Топреализатор на мача стана Славина Колева от Казанлък Волей с 16 точки. Най-резултатна за Марица бе Бояна Андреева с 15.

Така в крайното класиране преди зимната пауза в шампионата начело остана ЦСКА с 25 точки, а втори е Казанлък, също с 25 точки, но с една победа по-малко. С точка по-малко пък Марица е на третото място.