Нефтохимик със страхотна победа 2:1 над Спартак в Плевен

28-11-2012, 16:23

Марин Боянов

Burgasutre

С голове на Живко Петков и Велин Дамянов Нефтохимик победи Спартак насред Плевен с 2:1.

Отборът на Нефтохимик победи Спартак и ще зимува на върха в Обединената Б футболна група. Бургазлии изиграха перфектно мача и не оставиха съмнения в превъзходството си. Резултатът откри Живко Петков в 30-та минута, след като преодоля вратаря на домакините. Малко по-късно с хубав удар от границите на наказателното поле, домакините успяха да изравнят резултата.

През второто полувреме отборът на Нефтохимик доминираше и държеше инициативата. За да се стигне до 85-та минута, когато току що влезлият в игра Велин Дамянов с красива странична ножица доведе резултата до 2:1 за гостите от Бургас.

След победата в Плевен Нефтохимик вече е едноличен лидер, като се откъсна на 3 точки пред втория Спартак и на 6 пред третия Светкавица Търговище.