28-11-2012, 18:31

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Георги Стефанов и автогол носят поредните 3 точки за черно-белите

Локо (Пд) постигна поредната си победа под ръководството на Стефан Генов. Този път черно-белите удариха Берое с 2:1 в Стара Загора. Георги Стефанов и автогол на Зафиров донесоха успеха на пловдивчани. Домакините пък се разписаха от дузпа чрез Георги Андонов.

Ето най-интересното от мача по минути:

3' Добра атака за Берое. Лоузейро пусна добър извеждащ пас към Здравко Илиев, който след това центрира в наказателното поле на Локомотив, но Де Салеш не успя да играе добре с топката, тъй като бе блокиран от защитник на гостите.

10' Дълъг извеждащ пас към Рангел Абушев, който изскочи сам срещу Кирил Акалски и стреля, но вратарят на Берое показа страхотен рефлекс и спаси.

13' Златински изпълни бързо фаул и пусна късо към Георги Стефанов, който в наказателното поле на Берое стреля, но слабо и Акалски отново спаси.

20' Здравко Илиев стреля от около 30 метра и насочи топката точно в левия ъгъл на вратата на, но Йордан Господинов изби със сетни сили в корнер.

25' Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Локомотив към Давид Каядо, португалецът се озова очи в очи с Йордан Господинов и стреля, но вратарят на Локомотив спаси за пореден път, след което при добавката Лоузейро стреля, но много неточно над напречната греда.

40' Пред Георги Динков се откри добра възможност и стреля, но Господинов отново бе на мястото си.

50' Хубав удар на Каядо, но Господинов за пореден път спаси

57' Грешка на Здравко Илиев при изчистване на топката. След рикошет в крака на футболист на Локомотив топката попада в Георги Стефанов, който остава сам срещу Кирил Акалси и откри резултата – 0:1.

65' Маламов напредна отляво по атаката на Локомотив, след което центрира в наказателното поле на Берое, където Зафиров засече топката във вратата си - 2:0 за пловдивчани.

69' След центриране на Здравко Илиев в наказателното поле на Локомотив Кирил Котев игра с ръка и Георги Йорданов свири дузпа за Берое. Зад топката застана Андонов, който върна Берое в мача

79' Далечен удар на Елиаш , но топката мина над вратата на Йордан Господинов.