Нефтохимик 2010 безапелационен лидер в НБЛ

02-12-2012, 15:44

Burgasutre

В следващия кръг нашите баскетболистки ще гостуват на Дунав 8806

Баскетболният Нефтохимик 2010 записа убедителна победа с 81-41като домакин на Рилски спортист. Момичетата на Петко Маринов нямаха никакви проблеми в мача, а треньорът използва това, за да пусне в игра много от резервните състезателки.

Нефтохимик 2010 започна мача със серия от 18-2 и даде да се разбере, че няма даиграе за нещо различно от категорична победа. След една част отборът вече водеше с 25-6, а на почивката разликата беше 34 точки. През второто полувреме отборите просто доиграха мача, а разликата нарастна до 40 точки в полза на домакините.

Най-резултатна за Нефтоххимик с 14 точки бе Росица Йовчева, 12 вкара Полина Хаджиянкова, а с по 10 завършиха Мария Желязкова и Ашли Гейл.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 ще гостува на Дунав 8806 в дербито между първия и втория на НБЛ.